Spoření s auringo

Začít spořit je velmi jednoduché. Stačí vyplnit online registraci Vašeho zákaznického účtu. Po jejím dokončení zvolíte, do jakého produktu či produktů chcete spořit a v jakém množství, vyplníte Vaše identifikační údaje a žádost odešlete. Vše probíhá online.
Více informací k zahájení spoření naleznete zde.
Po přihlášení na Váš zákaznický účet máte k dispozici kompletní přehled o všech Vašich spořeních, včetně přijatých vkladů, nákupů a celkovém stavu spoření. Zároveň můžete prostřednictvím účtu zasílat autorizované požadavky na změnu parametrů spoření, výkup naspořeného kovu či aktualizaci Vašich osobních údajů.
Spořicí produkty jsou výhradně zlaté slitky či mince od renomovaných světových rafinérů, které jsou velmi likvidní a investory uznávané. Celkový přehled spořicích produktů naleznete zde.
Spoření s auringo je velmi transparentní, bez jakýchkoliv nesmyslných poplatků. Za vedení účtu, nákupy, uložení kovu nic neplatíte. Při sjednání je účtována pouze vstupní vratná jistina. V případě odeslání kovu na Vaši adresu je účtován poplatek dle ceníku přepravní služby.
Minimálně lze spořit měsíčně již od 500 Kč, resp. 25 EUR. Nejčastěji ale klienti spoří 2.000 - 5.000 Kč měsíčně, resp. 100 - 200 EUR.
Ano samozřejmě, lze spořit nejen v korunách, ale i v eurech. Při zasílání vkladů je pouze nutné použít příslušný bankovní účet pro vybranou měnu.
Samozřejmě, mimořádný vklad můžete kdykoliv zaslat na Váš účet. Nejsou zde žádné limity ani omezení. Nemusíte nás o tom nijak informovat, systém platbu automaticky přiřadí dle zadaného variabilního symbolu.
Jedná se o vratnou platbu při sjednání Vašeho spoření. Pokud se po úspěšném ukončení spoření (tj. naspoření zvoleného množství zlata sjednaného ve smlouvě) rozhodnete pro zpětný prodej, vstupní jistinu Vám v plné výši vrátíme. Více informací k vstupní vratné jistině naleznete zde.
Nákup kovu probíhá každý pracovní burzovní den v intervalu mezi 10:00-11:00 dopoledne (CET, středoevropský čas) za aktuální cenu zvoleného spořicího produktu. Nakoupí se množství zvoleného produktu (s přesností na desetitisíciny gramu) za celou Vámi zaslanou částku z předchozího dne.
Pokud tedy spoříte do 1g slitku, jehož aktuální cena je 1700,- Kč a zaslaná částka činila 3000,- Kč, nakoupí se 1,7647 tohoto slitku.
Detailní informace k nákupům naleznete zde
Nákupní cena odpovídá ceně daného spořicího produktu v okamžiku nákupu. Pro spoření není žádné navýšení či skryté poplatky. Nákupní cena příslušného produktu je rovněž uvedena v Ceníku, který je k dispozici zde.
Samozřejmě, Vámi naspořený kov si můžete nechat zaslat, jakmile naspoříte alespoň 1 celý ks zvoleného spořicího produktu. Ve smlouvě si můžete zvolit, kdy k zaslání naspořených kovů bude docházet (po naspoření každého celého kusu nebo až po dokončení spořicího cyklu). Tyto parametry lze v budoucnu změnit dle Vašich preferencí. Cena za odeslání se řídí ceníkem přepravce.
Vaše naspořené zlato od Vás kdykoliv vykoupíme. Cena za výkup celého kusu se řídí výkupním ceníkem, který je k dispozici zde.

Začít spořit
na auringo ve 3 krocích

1. Registrace účtu
Během minuty se registrujete
a získáte svůj zákaznický účet.
2. Online podpis smlouvy
Zvolíte parametry spoření
a odešlete.
3. Spoříte do zlata
Po našem potvrzení
můžete začít spořit.
Čtěte více o tom, jak začít